Bezbolestná (neinvazivní) liposukce EXILIS

Bezbolestná (neinvazivní) liposukce EXILIS

Exilis byl primárně vyvinut, testován a je velmi úspěšně používán jako efektivní terapie pro bezbolestnou liposukci – tedy odbourávání nežádoucích tukových polštářů. Redukcí tukových polštářů na žádoucích místech dochází ke zmenšení celkového objemu tkáně a tím ke tvarování postavy – tzv. bodyshaping. Efekt terapií prostřednictvím přístroje Exilis je ale širší. Mimo zmíněné bezbolestné liposukce je to zejména zlepšení struktury a elasticity pokožky, dále pak významná redukce celulitidy a zlepšení prokrvení pokožky.

Přehled účinků tělové aplikace Exilis Body

 • bezbolestná liposukce, tedy redukce tukových polštářů
 • tvarování postavy, tzv. bodyshaping
 • redukce a zmírnění projevů celulitidy
 • redukce a zmírnění strií
 • celkové zlepšení elasticity a struktury pokožky
 • vyhlazení nerovností pokožky například po chirurgických zákrocích (zejména po nekvalitně provedené liposukci)
 • zlepšení prokrvení pokožky
 • zlepšení lokálního metabolismu
 • redukce zadržování tekutin a podpora funkce lymfatického systému

Přístroj funguje na unikátním principu společného působení ultrazvukové a radiofrekvenční energie.
Tělový aplikátor vysílá do tkáně obě tyto energie zároveň. Navíc je do aplikátoru integrované kontaktní chlazení, které lokálně ochlazuje pokožku na povrchu ošetřované plochy. Ochlazování pokožky má velký význam pro vnímání komfortu terapie klientem. Povrchové chlazení totiž dovoluje dosáhnout vyšší terapeutické teploty uvnitř tukové tkáně a zároveň je tato terapie klientem vnímána jako příjemná „teplá“ masáž.

Ultrazvuk

Ultrazvuková energie je v podstatě mechanické vlnění. V závislosti na frekvenci se mění i hloubka průniku tohoto vlnění do tkáně. Ultrazvuk Exilisu je nastaven tak, aby cíleně pronikal do tukových vrstev, uložených v hlubších vrstvách podkoží. Ultrazvukové vlny cíleně pronikají do tukových vrstev uložených v podkoží, kde mechanicky rozrušují obranné formace tukových struktur (tukové fibrózní struktury) a separují tak tukové buňky na samostatné jednotky. Takto připravená tuková tkáň je snadněji přístupná pro působení radiofrekvenční energie.

Radiofrekvence

Termální účinky použití radiofrekvenční energie jsou již desítky let s úspěchem využívané v různých medicínských oborech.
Přístroj Exilis má zabudované kontrolní a bezpečnostní systémy (EFC, DTC), díky kterým je nyní možné bezpečné využití radiofrekvenční energie i v oblasti Beauty & Spa. Řízený tok termální energie proniká přes pokožku do tukových tkání a stimuluje v nich metabolické aktivity, jejichž důsledkem je lipolýza, odkaz na slovníček tedy uvolnění obsahu tukových buněk a zmenšení jejich objemu.

Funkce tělového aplikátoru Exilis Body

 • Jediný přístroj na trhu, kde současně na tukovou tkáň působí ultrazvukové vlny a řízené prohřívání tkáně
 • Přesně zacílené, vysoce efektivní a účinné řešení pro tvarování postavy
 • Unikátní bezpečnostní prvky
before-treatment-fat-lawyers before-treatment-fat-lawyers

PŘED

PO

body contouringMechanické účinky ultrazvukových vln umožňují rovnoměrné působení na dříve rezistentní tukovou tkáň. EXILIS cíleně proniká do hlubších vrstev tuku. Chladící systém současně ochlazuje povrch pokožky a tím chrání jemné kožní struktury před poškozením.

cell-formationMechanické působení UZ vln pomáhá uvolnit fibrózní tukové struktury. což způsobuje uvolnění buněčných tukových shluků. Takto oddělené buňky pak lépe reagují na probíhající terapii.

 

lipolysisVysokofrekvenční energie způsobuje cílené intenzivní hluboké prohřívání. Tím se zvýší metabolismus, který urychlí proces Lipolýzy – postupného odbourávání tuku uloženého v tukových buňkách. Tukové buňky se zmenšují a tuková vrstva se redukuje.